لباس کودک

انتخاب سایز مناسب لباس کودک

اندازه لباس کودک

انتخاب سایز مناسب لباس کودک

در خرید لباس کودک نکتات بسیاری وجود دارد که باید رعایت شود. استانداردهای سایزبندی گوناگون و رشد سریع کودکان از جمله نکات مهم در خرید لباس کودک به حساب می آید.

یکی از مشکلات والدین در هنگام خرید لباس کودکان یا نوزادان آگاهی از سایز لباس آن ها است. حتی در بسیاری از مواقع ممکن است خواسته باشید برای یکی از کودکان فامیل یا دوستان لباسی تهیه کنید و از سایز دقیق آن ها اطلاعای نداشته باشید. استانداردهای متفاوت سایزبندی لباس بچگانه ، رشد سریع کودکان و نکات دیگر مواردی است که هنگام خرید لباس بچگانه باید به آن ها را در نظر داشته باشید. در این مقاله سعی داریم درباره سایز لباس کودک بیشتر صحبت کنیم.

راهنمای سایز لباس کودک

خرید لباس برای نوزادان و کودکان اگرچه لذتبخش است، اما دردسرهایی نیز دارد. به عنوان مثال اگر جزء آن والدینی هستید که به تازگی صاحب فرزند شده اید ممکن است زیاد از سایز لباس کودک سر در نیاورید. این راهنمای سایز لباس کودک دقیقاً برای شماست. موارد زیر را بخوانید و در خریدهای بعدی خود به آن توجه داشته باشید.

استانداردهای متفاوت برای سایزبندی

اول از هرچیزی لازم است به این نکته توجه کنید که نوزادان و کودکان شما نیز مثل بزرگسالان دارای سایزهای متفاوتی هستند. همچنین قرار نیست همه لباس های نوزادان در یک سایز ارائه شود. به علاوه سایزبندی استاندارد نیز مانند لباس بزرگ ترها برای ارائه سایز لباس کودک وجود دارد که معمولا والدین از آن بی اطلاع هستیم. اما با این وجود ممکن است در بازار با استانداردهای متفاوتی روبرو شوید. پس پیش از اینکه به خرید لباس برای کودک یا نوزاد خود بپردازید نسبت به استانداردهای گوناگون سایزبندی اطلاعاتی جمع آوری کنید.

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

آگاهی از اندازه کودک خود

اندازه های کودک یا نوزاد خود  را بدانید. در انتخاب سایز مناسب برای خرید لباس کودک، لازم است اندازه اعضای بدن کودک خود را بدانید. قد، دور کمر، دور باسن اجزای مهمی هستند. به جز این باید در نظر داشته باشید که سرعت رشد در کودکان و نوزادان از بزرگسالان خیلی سریع تر است. همچنین لازم است بدانید که این سرعت رشد در دخترها و پسرها با هم یکسان نیست. به طور مثال، وزن یک نوزاد پسر 6 ماهه حدود 8 کیلو و وزن یک دختر 6 ماهه حدود 6 کیلوگرم است. ولی طراحان لباس به این مورد توجه تمی کنند و هنگام سایزبندی هر دو را به شکل واحدی انجام می دهند. این وظیفه شماست که لباس مناسب فرزند خود را پیدا کنید.

حق انتخاب سایز لباس در هنگام خرید لباس کودک

از جمله لیبل هایی که در موقع خرید لباس کودکان ممکن است با آن روبرو شوید عبارت هایی شبیه به این است 6-9M یا 9M. مفهوم این دو عبارت این است که هر دو برای کودکان 9 ماهه مناسب می باشد. اما در حالت اول نوزادان را بر اساس درشتی و ریزی هیکل در نظر گرفته است و علامت آن می گوید که این لباس را نوزادان 6 تا 9 ماه می توانند استفاده کنند. ولی نکته مهم این است که ممکن است شما بخواهید در موقع خرید لباس کودک خود برای او لباسی راحت تر و گشاد تر تهیه کنید. پس می توانید از لباسی که متناسب با 9 ماهگی او است در 6 ماهگی هم استفاده کنید.

نکته های پایانی

همان طور که در موارد بالا نیز به صورت نکته ای اشاره شد، سن ملاک مناسبی برای خرید لباس کودک نیست. اندام کودکان با یکدیگر تفاوت های بسیاری دارند. سایز بندی ها نیز ممکن است دارای استانداردهای متفاوتی باشند. به همین خاطر برای خرید لباس کودک بهتر است به غیر از سن و استانداردهای ارائه شده، اندازه های فرزند خودتان را به طور حدودی یا شاید بهتر باشد بگوییم دقیق بدانید.

نکاتی که گفته شد شما را در انتخاب لباس مناسب برای فرزندان دلبندتان راهنمایی می کند. اما این به معنای کامل بودن آموخته های ما نیست. مشورت گرفتن از فروشنده ها، یا کمک گرفتن از افرادی که به طور مرتب با این موارد درگیر هستند می تواند کمک زیادی در هنگام خرید لباس کودکان و نوزادان شما باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *