لباس کودک

انتخاب لباس کودک برای بهار و تابستان

لباس کودک

انتخاب لباس کودک برای پاییز

لباس های مناسب این فصل فاکتور های به خصوصی دارند، چرا که کودک به دلیل اینکه پوستش لطیف است و مقاومت کمی که در برابر برودت دارد ممکن است به سرماخوردگی مبتلا شود.

ژاکت و سویشرت:

لباس کودک

در روزهای اول پاییز هرچند که هنوز آفتاب زیاد می تابد ولی بادهایی می وزد که جریان های سردی را با خود به همراه دارند، بنابراین توصیه میکنیم در این فصل برای فرزند خود ژاکت یا سویشرت همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز به  آن ها بپوشانید.

جلیقه:

نوع دیگری از لباس که برای این فصل کاربرد دارد جلیقه با یک پیراهن آستین بلند می باشد.

کفش:

در واقع بچه از ناحیه پا دچار سرماخوردگی می شود، در نتیجه کفش برای جلوگیری از سرماخوردگی نقش بسیار مهمی دارد. در روز های بارانی از کفش هایی استفاده کنید که آب به داخل آنها نفوذ نکند.

کلاه:

کلاه، دستکش و شال گردن فرزند شما را در برابر سرمای باد محافظت خواهد کرد، کلاه باید پیشانی گوش و سر کودک را به طور کامل می پوشاند و گرم می کند.

میزان لذت از پیاده روی و تفریح در بیرون نسبت مستقیمی با گرم بودن بدن شما در پاییز دارد، چرا که اگر فرزند شما کمی احساس سرما کند، این خوشی و لذت نیز از بین خواهد رفت. پس به موارد با اهمیت در خرید لباس برای کودک دقت کنید.

 

انتخاب لباس کودک در زمستان

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

اگر فرزند شما در زمستان به دنیا آمده است باید بگوییم در خرید لباس های گرم برای فرزندتان عجله کنی،د اما اگر بچه در تابستان به دنیا آمده است بهتر است کمی برای این موضوع صبر کنید تا او به اندازه کافی رشد کند و متناسب با سایزش لباس تهیه کنید.

کت یا پلیور، کلاه، کفش های گرم، دستکش، کاپشن و شلوار لباس هایی مناسب برای این فصل می باشند که کودک تان با پوشیدن این لباس ها سرما را کمتر حس خواهند کرد و دیگر لازم نیست زمانی که می خواهد بیرون از خانه بازی کند نگران باشید.

کت و پلیور:

کت می تواند در گرم نگه داشتن دمای بدن نوزاد و کودک کمک زیادی کند، اما باید از کت هایی استفاده کنید که داخل آنها نرم و گرم است. کت های بسیار ضخیم برای آنها آزار دهنده می باشد و جلوی تحرک آن ها را خواهد گرفت. لباس های زیر کت را باید چند لایه در نظر بگیرید.

کلاه:

باید از سر کودک در زمستان مراقبت کنید، که برای این کار می توانید از کلاه هایی که گوش، سر و پیشانی کودک را به خوبی می پوشانند استفاده کنید. جنس کلاه ها بهتر است از نوع بافتنی باشد.

دستکش:

دست های آنها نیز مانند اجزای دیگر بدنشان باید در مقابل سرما پوشیده شوند،چرا که دست های آنها بسیار لطیف است. برای خرید دستکش توصیه ما به شما این است که از دستکش هایی که انگشت ها را جدا نمیکند و یک تکه هستند استفاده کنید، چرا که پوشیدن آن ها برای نوزادان و کودکان بسیار راحت تر است.

کفش های گرم از جمله موارد با اهمیت در خرید لباس برای کودک :

لباس کودک

از آن جایی که پاها منبع جذب سرما در زمستان هستند، لازم است آن ها را حتی در صورتی که فرزندتان رو پای خود راه نمی رود با کفش و پوتین مناسبی پوشانده باشید.

کاپشن:

انواع مختلف آن از نوع زیپ دار و دکمه دار موجود می باشد، که در مواردی که هوا بسیار سرد و سوزناک است بهتر است آن را به همراه ژاکت بر تن فرزندتان بپوشانید.

شلوار جوراب دار:

بهتر است در شب های زمستان که کودک خواب است برای او لباس های گرمی مثل شلوارهای جوراب دار بپوشانید تا در صورتی که پتو از روی آنها کنار رفت سرما به بدن او وارد نشود .

یک توصیه مهم

سرد و گرم شدن هوا باعث مریض شدن کودک شما خواهد شد. بنابراین سعی کنید آن ها را در این شرایط قرار ندهید. برای همین بدن کودک را با لباس های زیاد، گرم نکنید که باعث عرق کردن نشود و با کمترین وزش دچار سرماخوردگی نشوند. در واقع علت اغلب سرماخوردگی ها در دوره کودکی، گرم و سرد شدن هوا برای آنهاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *