لباس کودک

بهترین شوینده لباس نوزاد

شستن لباس کودک

بهترین شوینده لباس نوزاد

در این مقاله قصد داریم تا شما را با بهترین روش های شستشوی لباس نوزاد آشنا کنیم.لباس نوزاد لباسی است که بیشترین ارتباط را با پوست کودک دارد و در صورتی که با شوینده مناسب لباس نوزاد شستشو داده نشود برای پوست نوزاد حساسیت ایجاد می کند.

شستشوی اولیه لباس

ممکن است به دلیل علاقه بیش از حد به نوزاد خود از همان بدو تولد نوزادتان برایش یک کوه لباس کودک تهیه کنید. اما به هر حال لباس نوزاد هم به شست و شو احتیاج دارد. بنابراین لباس هایی تهیه کنید که کیفیت خوبی دارند و با شستشو کیفیت خود را از دست ندهند.
هنگامی که شما لباس  جدیدی برای کودک خود تهیه می کنید، بهتر است قبل از این که لباس نوزاد را به تن کودک خود بکنید آن ها را شستشو دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد که هر گونه مواد یا گرد و غبار که بر روی لباس ایجاد شده است از بین ببرید و پوست ظریف کودک شما تحریک نشود.

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

شوینده بیولوژیکی

بعضی والدین ترجیح می دهند از مواد شوینده غیر بیولوژیکی برای شستن لباس نوزاد خود استفاده کنند. مواد شوینده بیولوژیکی حاوی آنزیم هایی هستند که به حذف لکه ها کمک می کنند، اما برخی والدین نگران این هستند که این آنزیم ها پوست کودکشان را تحریک کنند. شواهد زیادی برای این موضوع وجود ندارد، اما اگر بخواهید شستشو لباس نوزاد را در بی خطرترین حالت نگه دارید باید از این کار امتناع کنید.

استفاده از نرم کننده

شستن لباس کودک

هم چنین استفاده از یک نرم کننده پارچه ملایم می تواند به جلوگیری از ایجاد خارش در لباس نوزاد به شما و نوزاد دلبندتان کمک کند.

اگر کودک شما دارای پوست حساسی است، احتمالا بهتر است که به مواد شوینده مخصوص کودک بچرخید. این مواد مخصوصا برای پوست کودک شما طراحی شده است.

دمای شستشوی لباس

شما می توانید لباس نوزاد خود را در 30 درجه سانتیگراد یا 40 درجه سانتیگراد شستشو دهید. شستشو در دمای پایین به شما کمک می کند که پول خود را صرفه جویی کنید زیرا این کار به لباس نیز آسیب کم تری می رساند و کمک می کند عمر لباس بیشتر شود.
اگر برای لباس های مختلف نوزاد خود از شوینده های متفاوت استفاده نمی کنید، می توانید لباس نوزاد خود را در صورت لک شدن در یک بار شستشو در ماشین لباس شویی بریزید و شستشو دهید. اگر هم لک های آن ها هنوز پاک نشده بود و این بدان معنی است که شما می توانید در دفعات بعد برای شستشو تعداد لباس کم تری را برای شستشو در ماشین خود قرار دهید.

شستن لباس با دست

برخی از لباس های ویژه یا پشم های ظریف ممکن است برای شستشو با ماشین لباس شویی مناسب نباشد. در چنین شرایطی بهترین کار شستشوی لباس نوزاد با دست است.
بنابراین، یک لباس زیبا و زرق و برق دار و کوچک هم، همیشه برای شستشو با ماشین لباس شویی نمی تواند بهترین روش باشد زیرا ممکن است به لباس آسیب برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *