لباس کودک

مهم‌ترین تکه‌های خرید لباس نوزاد در ۴۵ روز اول تولد نوزاد ​

در 2 ماه اول تولد نوزاد چه لباس هایی برای او نیاز است؟

اما در 30 روز اول تولد نوزاد دقیقا به چه لباسی احتیاج دارد؟ شما باید بخشی از هزینه خرید لباس نوزاد را جهت مصرف در سه ماه اول تولد کودک کنار بگذارید. در ادامه مقاله اصلی ترین قسمت های خرید لباس نوزاد در 45 روز اول تولد فرزندتان را به شما معرفی می‌کنیم. این موارد  عبارتند از:

خریداری 4 تا 8 لباس نوزاد یک تکه‌ دکمه‌ای

لباس نوزاد یک تکه‌ای باید از ناحیه بالای سر به اندازی کافی فضا داشته باشد و  گشاد باشد تا پوشاندن لباس به نوزاد به آسانی انجام بگیرد، چرا که تنگی دهانه‌ی لباس نوزاد یک تکه ممکن است به کودک آسیب برساند. سعی کنید لباس‌ نوزاد یک تکه، دکمه‌ دار باشد تا مجبور نشوید برای پوشاندن لباس نوزاد، از سر نوزاد شروع کنید و با بازکردن دکمه ها، لباس نوزاد را تن او کنید و دکمه‌ها را ببنید.

خریداری 4 تا 8 لباس نوزاد جلیقه‌ای و لباس زیر

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

باز هم به دنبال لباس هایی با یقه‌ هایی آزاد و شانه ای گشاد بگردید. تی شرت و لباس زیر نوزاد باید در تن او راحت و به اندازه کافی جادار و گشاد باشد، همچنین نباید زیر فک پایین نوزاد بچسبد، در غیر اینصورت باعث انسداد تنفس نوزاد خواهد شد.

بر اساس مطالعات انجام شده، اتیکت یا لیبل لباس های نوزاد، می‌توانند به راحتی در برابر جرقه‌های کوچک آتش، شعله ور شوند. بنابراین حتماً با قیچی برچسب های برند را از روی لباس نوزاد ببرید.

خریداری 4 تا 8 لباس نوزاد یک تکه ویژه خواب نوزاد

باید توجه کنید که لباس های نوزاد برای کاربرد روزانه امکان دارد برای خواب کودک مناسب نباشند. لباس نوزاد پنبه‌ای، یک تکه و آزاد بهترین گزینه برای انتخاب لباس نوزاد می باشد.

خریداری دو پتو خواب

علاوه بر لباس نوزاد، پتو مناسب برای پوشاندن نوزاد در شب نکته بسیار مهمی می باشد. اما در انتخاب پتو یا حتی لباس نوزاد باید از خرید هر محصولی که امکان آسیب به بند ناف نوزاد را دارد جلوگیری کنید.

خریداری 1 تا 3 عدد کت یا ژاکت به عنوان مکمل لباس ​بچگانه

دکمه های ژاکت یا کت‌های نوزادی باید در جلو لباس قرار بگیرد. به خصوص ژاکت، چرا که بیشتر اوقات نوزاد خوابیده است و لباس نوزادی نباید در پهلو ها دکمه یا جسم تیز داشته باشد.

خریداری 1 تا 3 کت یا لباس نوزاد رسمی برای مهمانی‌ها

شاید این نوع لباس نوزاد، کمترین اولویت را در لیست خرید داشته باشد اما برای مثال اگر در یک مهمانی خانوادگی یا جشن ازدواج شرکت کنید، باید لباس نوزاد  رسمی ولی با کمترین تزئینات، دستمال جیب و دکمه برای فرزند خود تهیه کرده باشید. می‌توانید به جای استفاده از کلاه از هدبند دخترانه یا پسرانه استفاده کنید.

اکسسوری لباس نوزاد : خریداری 4 – 7 عدد جوراب نوزادی

خریداری جوراب تا زمانی که نوزاد شروع به راه رفتن نکرده است احتمالا ضروری نباشد، ولی اگر بخواهیم پاهای نوزاد یخ نکند می‌توانید از جوراب به عنوان یکی از اکسسوری‌های کارآمد لباس نوزاد استفاده کنید.

اکسسوری لباس نوزاد: خریداری 4 – 6 عدد کلاه

استفاده از کلاه‌ تابستانی یا کلاه‌ نرم برای پوشاندن گوش‌ و پیشانی نوزاد در روزهای سرد زمستانی، کلاه را به اکسسوری‌ مهم لباس نوزاد تبدیل کرده است. می‌توانید از کلاه‌های جالب مانند کلاه‌های با گوش حیوانات (مثل کلاه خرگوشی) استفاده کنید تا ترکیب جذاب تری به لباس کودک دلبندتان بدهد.

اکسسوری لباس نوزاد: دستکش

حتی در روزهای گرم تابستان هم استفاده از دستکش برای نوزاد ضروری است. چرا که ناخن‌های نوزاد سریعاً رشد می‌کنند و کودکان می‌توانند با جنب و جوش خودشان به صورت و بدن خود با ناخن‌هایش آسیب برسانند.

کت و شلوار پشمی

اگر در هفته‌های اول تولد، به استقبال روزهای سرد می‌روید، کت و شلوار پشمی از بهترین گزینه‌های خرید لباس نوزاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *