لباس کودک

چک لیست طلایی انتخاب لباس برای یک ماه و نیم اول تولد نوزاد

خرید لباس نوزاد

 انتخاب لباس نوزاد : چک لیست طلایی برای یک ماه و نیم اول تولد

انتخاب لباس نوزاد برای مادران مخصوصاً در هفته‌های اول تولد می‌تواند گیچ کننده و ترسناک باشد. اما اگر لیست کاملی از لباس مورد نیاز نوزاد برای هفته‌های اول تولد داشته باشید، خرید لباس ​بچگانه می تواند سرگرم‌کننده و جذاب باشد. ما امروز در فروشگاه جامه پوش قصد داریم مهمترین آیتم‌های چک لیست لباس نوزاد را به شما عزیزان معرفی کنیم تا با خیال آسوده به خرید لباس نوزاد برای کودک دلبندتان بپردازید. با ما همراه باشید.

فاکتور های اصلی انتخاب لباس

انتخاب لباس نوزاد

رنگ‌های شاد و زیبا برای لباس نوزاد، باید تزئین بخش کمد لباس نوزاد شما باشد. با اینحال پیش از خرید لباس نوزاد به ویژه در هفته‌های اول باید راحتی، ایمنی و زیبایی را با هم در نظر داشته باشید و زیبایی تنها فاکتور مهم خرید نیست. البته هزینه هم در گزینه‌های بعدی انتخاب است.

ایمنی اولین اصل خرید لباس نوزاد

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

نه دکمه، نه کراوات یا دستمال گردن. لباس نوزاد باید عاری از دکمه‌های کوچک، گردنبندهای تزئینی یا سنگ‌های قیمتی تزئینی باشد زیرا هر یکی از این موارد می‌تواند برای او خطرناک باشد و تهدیدی برای خفگی نوزاد شما باشد. لباس‌هایی که در اطراف بازو، پاها یا گردن محکم کشیده می‌شوند بسیار  ناامن می باشند و می‌توانند سبب آزار، خفگی و حتی مرگ نوزاد شوند. اطمینان حاصل کنید که لباس ​کودک راحت و مناسبی را انتخاب کرده باشید.

ایمنی بهداشتی

طبق مطالعه صورت گرفته اخیر، مواد سازنده لباس نوزاد می‌تواند اثرات بهداشتی مهمی از جمله در مشکلات تیروئید، رشد جسمی و روحی، مشکلات مرتبط با فعالیت‌های ذهنی مانند حافظه و … را داشته باشد. از این رو سعی کنید لباس نوزاد با حداقل مواد شیمیایی و عمدتا ساخته شده با پنبه تهییه کنید. پارچه‌های لباس کودک با الیاف طبیعی و از جنس پنبه بهترین گزینه برای انتخاب لباس نوزاد به ویژه در ماه‌های اولیه تولد کودک است.

همچنین به منظور شست و شو لباس نوزاد، سعی کنید لباس نوزاد را طوری انتخاب کنید که از پارچه‌های مقاوم در برابر شست و شو زیاد در آن استفاده شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *