لباس کودک

چگونه کودک خوش تیپ داشته باشیم؟

کودک خوش تیپ

کودک چگونه مستقل می شود؟

اگر می خواهید کودک تان خیلی زود یاد بگیرد که خودش لباس های خودش را بپوشد و در این زمینه به استقلال برسد باید به نکات زیر را به خاطر داشته باشید :
لباس هایی که برای کودکان زیر 4 سال تهیه می کنید، بهتر است سگک ، دکمه یا زیپ خیلی ظریف نداشته باشند. چون انگشتان کوچک کودک هنوز توانایی انجام کارهای ظریف را ندارند و این موضوع باعث تاخیر در استقلال او در این زمینه می شود.
از 3 سالگی کودک شما باید این حق را داشته باشد که لباسی را که می خواهد بپوشد، خودش انتخاب کند. مثلا خودش تصمیم بگیرد که در مهدکودک چه بپوشد.
لباس های مربوط به مکان ها و موقعیت های مختلف را در کمد فرزندتان طبقه بندی کنید. مثلا لباس های مهمانی در یک کشو، لباس های خانه در یک کشو، لباس های بیرون رفتن در کشوی دیگر و… برای او تفاوت این طبقه بندی لباس ها را توضیح دهید تا راحت تر بفهمد که چرا نباید لباس مهمانی را برای مهدکودک انتخاب کند.
زمانی که قرار است فرزندتان لباس بپوشد، لباس های موردنیازش را برایش کنار بگذارید و آن ها را به همان ترتیبی که باید بپوشد، از راست به چپ بچینید.

 

برای مشاهده محصولات جامه پوش کلیک کنید

از کجا لباس کودک بخرید؟

هیچ وقت فراموش نکنید که از فروشگاه های معتبر و برند های خوشنام لباس کودک بخرید. برند هایی مثل «مادرکر» بیشتر برای نوپایان و نوزادان مناسب است.
فراموش نکنید که بهتر است یک بار به فروشگاه ها سر بزنید تا دست تان بیاید که می خواهید چه لباسی تهیه کنید. چندنمونه را مدنظر بگیرید و یک روز دیگر کودک تان را همراه ببرید و همان چند نمونه را با او امتحان کنید. البته فراموش نکنید که موظفید ازکودک تان در مورد لباسش نظر بخواهید و درنهایت هم آنچه خودش بیشتر پسندیده، تهیه کنید، مگر این که انتخابش خیلی بی ربط باشد. مثلا یک پلیور یقه اسکی بافتنی را در چله تابستان پسندیده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *