دسته‌بندی نشده

کدام لباس برای خرید لباس نوزاد مناسب است؟

خرید لباس نوزاد

کدام لباس برای نوزادان مناسب است؟

اگر به دنبال این هستید که چه لباسی مناسب نوزاد شماست پیشنهاد ما این است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ما برای شما یک راهنمای کامل از نکاتی که باید در حین خرید لباس نوزاد توجه کنید؛ گرد آورده ایم. شما مادران عزیز می توانید با توجه به چند نکته مهم و رعایت آن ها در هنگام خرید لباس نوزاد تان وی را از آسیب های احتمالی حفظ کنید. پس همراه ما باشید.

چه سایزی مناسب نوزادان می باشد

شما می توانید بر حسب سن نوزاد تان و چند ماهه بودن وی لباس مناسبی برای نوزادتان تهیه کنید. اما باید به این نکته توجه کنید که لباسی که می خرید برای نوزاد تنگ نباشد. نوزادان به سرعت رشد می کنند و ممکن است لباسی که خریده اید یک ماه بیشتر اندازه نوزاد نباشد. همچنین لباس تنگ حوصله نوزاد را سر برده و او را اذیت می کند. لباس های تنگ همچنین در نواحی مختلف مخصوصا ران پا باعث چسبندگی و در نتیجه عرق سوز شدن بدن کودک می شوند. حتما در انتخاب سایز مناسب دقت نمایید و یا جنس آن کشی باشد و یا از عرض آزادی حرکت را برای دست ها و آرنج های نوزاد شما فراهم کند.

جهت مشاهده محصولات کلیک کنید

چه جنسی را باید انتخاب کنید

نوزادان پوست بسیار آسیب پذیری دارند و لازم است که در زمان خرید به نوع جنس  به کار رفته در پارچه لباس نوزاد توجه نمایید. حتما باید از یک جنس پارچه نرم و لطیف باشد که به پوست وی آسیب نرساند و همچنین توجه کنید که نباید جنس آن از الیاف مصنوعی باشد. الیاف مصنوعی می تواند شامل پارچه های پلاستیکی، نایلونی و الیاف صنعتی باشد. جنس های پلاستیکی به سرعت باعث عرق کردن می شوند و باعث عرق سوز شدن کودک نیز می شوند همچنین موادی که در این الیاف به کار رفته است سبب ایجاد حساسیت های پوستی برای نوزادان می شود. بهترین جنس برای لباس نوزاد می تواند پارچه نخی باشد که هم نرم و لطیف است و هم سبک و راحت.

نکات مهمی که باید در خرید لباس نوزاد توجه کنید

  • برای انتخاب رنگ ابتدا به سراغ رنگ سفید بروید. بعد از آن نیز اولویت با رنگ های روشن نظیر لیمویی، سبز، آبی یا صورتی می باشد.
  • به خاطر داشته باشید که راحتی لباس مهمترین فاکتور است این راحتی هم باید در پوشاندن لباس تن نوزاد باشد و هم در راحتی نوزاد در لباسش
  • به دکمه های لباس ها توجه کنید. محض احتیاط قبل از خرید آن ها چک کنید که ببینید آیا راحت باز و بسته می شوند یا خیر. همچنین لبه های تیز نداشته باشند که باعث اذیت کودک شوند.
  • به برچسب لباس حتما توجه کنید. برخی از لباس های نوزاد ها ممکن است درصد کمی پلاستیک نیز داشته باشند که اصلا برای نوزادان مناسب نیستند. از خرید آن ها خودداری کنید.
  • دقت کنید که دکمه های لباس نوزادان زیاد نباشد و از خرید اینگونه لباس ها نیز خودداری کنید.
  • از لباس های زیپ دار در هنگام خرید لباس نوزاد دوری کنید. زیپ های اینگونه لباس ها باعث اذیت و آزار کودک شده و پوست نوزاد را زخم می کند.
  • کلاه را فراموش نکنید. حتما به خاطر داشته باشید در هر فصلی از سال لازم است تا از کلاه مناسب برای نوزادان استفاده کنید. و در هنگام خرید لباس نوزاد به کلاه نیز توجه کنید.
  • خرید اینترنتی لباس کودکنیز می تواند یکی از راه های موجود باشد. ولی حتما به تمام نکاتی که اشاره نمودیم در هنگام خرید لباس نوزاد چه به صورت حضوری و چه به صورت اینترنتی دقت کافی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *